Манчестър Юнайтед с класика под дъжда на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед записа комфортна победа с 3:0 над Стоук Сити в домакинството си на "Олд Трафорд" от 23-ия кръг в Премиър лийг. Срещата се игра под непрестанен дъжд, като "Червените дяволи" изглежда се нагодиха по-добре към климатичните условия и стигнаха до успеха с попадения на Антонио Валенсия в 9-ата, Антони Марсиал в 38-ата и Ромелу Лукаку в 72-ата минута.

Жозе Моуриньо заложи в този мач на Ромелу Лукаку на върха на атаката. Той имаше подкрепата на триото Джеси Лингард, Антони Марсиал и Хуан Мата от по-задни позиции.

За Стоук Сити пък на върха на атаката стартира Питър Крауч. Карето в средата на терена бе съставено от Джердан Шакири, Джо Алън, Стивън Айрлънд и Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Първата интересна ситуация в мача бе и първата спорна такава. В 7-ата минута Антони Марсиал бе изблъскан в гръб от Моритц Бауер в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основания да даде дузпа.

Само две минути по-късно се стигна до откриване на резултата. Пол Погба подаде на Антонио Валенсия на ъгъла на наказателното поле, той финтира прекия си пазач и с прекрасен фалцов удар прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

В 11-ата минута гостите също създадоха първата си голова опасност и тя бе доста красива. Джердан Шакири стреля със задна ножица по посока вратата на Давид де Хеа, но испанският страж бдеше и не допусна да се стигне до гол.

В 16-ата минута гостите имаха нов добър шанс. Айрлънд бе оставен да получи непокрит в наказателното поле, след което да отправи удар по посока на вратата, който премина доста близо до гредата. В 21-ата минута ирландецът имаше нова страхотна възможност да стреля около точката на дузпата, но и този път не успя да отбележи.

Манчестър Юнайтед обаче удвои преднината си в 38-ата минута. Погба намери Марсиал на границата на наказателното поле, а той от движение отправи неспасяем удар в горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В самия край на полувремето французинът обстрелва вратата от границата на наказателното поле, но прати кълбото над напречната греда.

В добавеното време на първата част пък Стоук Сити имаше страхотен шанс да се върне в мача. Джердан Шакири отправи коварен удар по земя и само поредната блестяща намеса на Де Хеа запази резултата непроменен.

Второто полувреме започна с шанс за домакините. В 54-ата минута Лукаку стреля от границата на пеналта, но право в ръцете на Джак Бътланд.

В 59-ата минута Марсиал овладя в наказателното поле, пребори се с двама защитници и отправи удар отблизо, но отново в ръцете на вратаря.

Последваха две страхотни положения за Юнайтед. В 65-ата минута след бърза контраатака Хуан Мата получи в пеналта и стреля много близо до гредата, но в аут. Минута след това испанецът дори успя да вкара топката с пета във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 72-ата минута резултатът все пак стана класически. Лукаку получи в наказателното поле, излъга двама бранители и с прецизен удар не остави шансове на вратаря.

В 79-ата минута Лукаку отправи удар с глава, който се отби от гредата, но се оказа, че белгиецът е и в засада.

В 84-ата минута Погба изведе Марсиал отдясно, той центрира в наказателното поле за Маркъс Рашфорд, който опита да вкрата технично с пета, но ударът му попадна в ръцете на вратаря.

В 86-ата минута Стоук пропусна най-добрата си възможност в мача. Маме Бирам Диуф се пребори с двама защитници в наказателното поле, но останал очи в очи с Де Хеа стреля право в тялото му, а след това не испя да вкара и при опита за добавка.

В крайна сметка Юнайтед си свърши работата по най-добрия начин и взе трите точки, с които вече има 50 в актива си и заема 2-ото място в таблицата, като изостава на 12 зад лидера Манчестър Сити и е с 3 повече от Ливърпул и Челси, които се намират на 3-ото и 4-ото място. Стоук Сити пък записа 3-та поредна загуба и остава в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 20 спечелени точки.